ציוד לאירועים

שירותי השכרת ציוד לאירועים בכל סדר גודל

אחד הגורמים בעלי ההשפעה הרבה ביותר על אופי ואוירת האירוע שלכם הוא הציוד בו תבחרו להשתמש. מהו אותו ציוד לאירועים אודותיו נסוב מאמר זה? רשימת הציוד הדרוש לאירוע משתנה ואורכה תלוי ברצונותיו וגחמותיו של בעל האירוע.

הציוד הדרוש לאירוע המתקיים במקום מוסדר כגון גן אירועים או אולם שמחות מתחיל בשולחנות, כיסאות, מפות וסכום, נמשך אל מערכות ההגברה והתאורה ומסתיים בספות והכריות עליהן יסבו האורחים כאשר בין לבין ניתן למקם אוהלים והצללות לרווחת האורחים, חימום וקירור לאירוע, שילוט ועוד.

הגורם המשכיר את הציוד לאירוע משתנה בדרך כלל בהתאם למקום בו אתם מקיימים את האירוע שלכם, למרות שבמקרים רבים תוכלו למצוא חברת השכרת ציוד לאירועים בצפון הארץ, שתיתן לכם הצעת מחיר זולה משמעותית מחברה אחרת, באזור מרכז לדוגמא.

יש להבחין בין ציוד לאירועים ובין תפאורה לאירועים שכן הציוד מיועד לשימושים פרקטיים כגון ישיבה, אכילה, ריקודים ועוד ועליו להיות אמין לחלוטין ומוסדר על ידי בעלי מקצוע מורשים ואילו התפאורה עוסקת אך ורק ביצירת אוירה ואין בה על פי רוב, משום שימושיות לאורחים.

התפאורה נוצרת בידי תפאורן או מעצב תפאורה ופרט ללהחזיק עד לסיום האירוע אין ממנה דרישות מיוחדות. כדוגמה לתפאורה לאירועים ניתן לחשוב על צמחים טרופיים ודשא, כוכבי ים התלויים מהתקרה או לחילופין אביזרים פסיכודליים בצבעים זרחניים.

העוסקים בתחום השכרת ציוד לאירועים

קיימות כיום חברות רבות בשוק המתמחות בתחום השכרת ציוד לאירועים. לכל חברה יש ציוד בסגנון מסויים ויש לתת על כך את הדעת לפני ההתקשרות עם החברה. ככלל, לפני שפונים לחפש חברה אשר תשכיר את הציוד לאירוע שלכם, עליכם לקבל החלטה לגבי אופי האירוע, המיקום בו הוא יתקיים (מבנה סגור, גן אירועים, שטח פתוח או מקום אחר) ולבחור את ספק הציוד בהתאם לצרכים שלכם. 

לדוגמה: אירוע המתקיים בשטח פתוח מחייב הקמת אוהל. לא כל החברות מחזיקות אוהלים במאגר הציוד שלהן. לפיכך אם תפנו אל חברה כזו היא תפנה לספק שלישי בכדי לקבל את האוהל. במקרה כזה הלקוח סובל ממחיר גבוה והקמה שהיא לעיתים פחות מקצועית מזו שיכל לקבל אם היה פונה ישירות אל הספק הנכון.

פניה אל הספק הנכון גם תאפשר לכם לבחור מתוך מבחר גדול של אוהלים ולא להסתפק רק במה שמוצג באתר האינטרנט של אותה חברה.

קיימים ספקי ציוד אשר מתמחים בציוד "שנטי" (נקרא גם ריהוט אלטרנטיבי) הכולל אוהלים, מזרונים לרביצה, פינות זולה עששיות וכיוצא באלו. במקביל קיימים בשוק גם ספקי ציוד לאירועים המתמחים בציוד יותר מסוגנן כגון נברשות, מפות מיוחדות ואביזרים נוספים המשדרים מסר אחר ו"יוקרתי" יותר.

בחירת לאירוע שלך וההשלכות על השכרת ציוד לאירוע

קיום אירוע בטבע, במקום פתוח שלא התקיימו בו אירועים לפני כן מביא אנרגיה ראשונית ומיוחדת לאירוע, אולם לראשוניות זו נלוות הוצאות הקמה והפקה גבוהות שכן יש לחהסדיר נושאים בסיסיים כמו מים, חשמל, שירותים וכיו"ב. ככל שהמקום בו אתם מקיימים את האירוע יותר מוסדר כך יקטנו ההוצאות הכרוכות בשירותים הלוגיסטיים.

אם בחרתם לקיים את האירוע שלכם באולם אירועים, בחרתם באופציה הזולה וסביר להניח שמרבית הציוד הדרוש לכם יסופק על ידי בעל אולם האירועים. אם תרצו להוסיף משהו החורג מהמוצע ע"י אולם האירועים תוכלו להזמין סידורי פרחים או מעט תפאורה בעלות נמוכה מאוד. מעבר לגן אירועים כבר פותח בפניכם פתח להכנסת ציוד נוסף כגון אוהלים, פינות רביצה ועוד.

אם האירוע שלכם מתקיים בחורף, בוודאי תזדקקו לחימום לאירוע כדי שהאורחים לא יקפאו מסביב לשולחנות. אותו הדבר אמור גם לגבי קירור בעונת הקיץ. מרבית החברות הגדולות להשכרת ציוד לאירועים מציעות מוצר אחד לפחות בתחום החימום לאירועים (על פי רוב מדובר בפיטרית גז או בתותח חימום) וכן לקירור האירוע.

קיום האירוע בשטח פתוח "ובתולי" מבחינת הפקת אירועים כבר מכניסה אתכם להפקה מורכבת. אם אינכם מנוסים בתחום מומלץ שלא לקחת סיכונים ולהעזר בשירותיה של חברת הפקות מקצועית המתמחה בהפקת אירועים בטבע. הנה מספר בעיות לוגיסטיות בסיסיות שעל הפקת האירוע לפתור בשלב הראשוני: מקור מתח מספיק לתאורה, הגברה, חימום/קירור וצרכים נוספים. מקור למי שתיה, שירותים לאורחים, הסדרת חניה, גידור, תיחום השטח ועוד אתגרים נוספים אשר יש צורך בניסיון בכדי לפתור אותם. בנוסף לאלו תוכל להעזר בחברת ההפקה בכדי להתקשר עם חברה להשכרת ציוד לאירועים אשר תתאים לדרישותיך.

ממה יש להזהר בעת בחירת חברה להשכרת ציוד לאירועים

השכרת ציוד לאירוע שלכם, על פי רוב, כרוכה בהוצאה כספית משמעותית. עליכם לשים לב כי אתם מתקשרים עם חברה מקצועית וותיקה אשר לא נשרך מאחוריה שובל של לקוחות זועמים ומרומים. מומלץ לבדוק את מצבה של החברה ולוודא כי נכנסת אליה עבודה בתקופה הקרובה ושאין סיכוי שתעלם שבוע לפני האירוע שלכם.

יש לבקש לראות בעין לפחות חלק מהציוד אותו טוען בעל החברה כי נמצא ברשותו. לפעמים מסתמך בעל החברה על השגת הציוד ברגע האחרון מחברה אחרת. במקרה שכזה העלויות גבוהות יותר ויש סיכון שהציוד הדרוש לא יהיה זמין ביום האירוע. יש לוודא כי הציוד במצב שלם ותקין.

לקוחות רבים נוהגים לעשות "שופינג" בין מספר חברות להשכרת ציוד כאשר מכל חברה שוכרים מוצר אחד או שניים. בעלי חברות ההשכרה אינם מחבבים לקוחות אלו שכן הם מקטינים את הרווח של כל חברה וגוזלים מהם זמן אולם מבחינת הלקוח לפעמים גלום בצורת עבודה זו מרכיב חיסכון ניכר.

לסיכום: שפע החברות להשכרת ציוד לאירועים כיום גדול מאוד והמגוון רחב. יש להתאים את הציוד לאופי ולמיקום האירוע אותו אתם מעונינים לקיים ובהתאם להוצאה הכספית אותה אתם מתכננים.

בעת ההתקשרות עם חברה להשכרת ציוד יש להקפיד להתקשר עם חברה מבוססת ואמינה ורצוי לראות את הציוד בעין טרם החתימה על החוזה.


מאמרים אחרונים

קישורים

חיפוש באתר

השכרת ציוד לאירועים | מפת האתר