להקות מחול בישראל - נעה דר

להקת מחול נעה דר

להקת המחול של נעה דר הוקמה בשנת 1993, על ידי נעה דר, רקדנית וכוריאוגרפית ושמונה רקדנים נוספים. יחד הם שותפים ליצירת שפת תנוחה ומחול ייחודית, הזוכה לתשבחות רבות ומבטיחה את התפתחותה של דר כאחת היוצרות המקוריות בתחום הריקוד הישראלי.

דר החלה את חיי המחול שלה בקבוצת דגניה ובגיל 18 הוזמנה לרקוד בלהקת אנסמבל בת - שבע. בהמשך, הוענקה לה מלגת לימודים על ידי מרס קאנינגהאם ובמשך שנתיים היא חיה בניו-יורק ורקדה בלהקותיהם של צבי גוטהיינר, ג'נט סטונר ואחרים.

מאז הקימה להקת מחול משל עצמה, העלתה הלהקה 20 מופעי מחול, מתוכם 10 ערבי ריקוד באורך מלא, בהזמנה והפקה של "פסטיבל ישראל" ופסטיבל "הרמת מסך". במקביל, מופיעה הלהקה ברחבי הארץ, בפני קהל צופים מכל הגילאים וכן בפסטיבלים בין לאומיים ברומא, ברלין, טוקיו, בודפשט ועוד. כל יצירות הלהקה מומלצות במסגרת "סל תרבות" ו"אומנות לעם". 

הלהקה עוסקת גם בפעילות חינוכית שמטרתה לקדם את תחום המחול הישראלי ובמסגרתה מתקיימות סדנאות ומפגשי מחול לרקדנים, תלמידים ולקהל הרחב. הלהקה נתמכת על ידי אגף המחול ממשרד החינוך והתרבות, על ידי האגף לקשרי תרבות במשרד החוץ ועל ידי מועצת הפיס לתרבות.

ב- 1996 זכתה נעה דר בפרס שר התרבות עבור יצירתה ובשנת 2001 הוענק ללהקת המחול של נעה פרס המחול עבור ביצוע מצטיין.

לביקור באתר הבית של הלהקה לחצו כאן: www.noadar.com/lheמאמרים אחרונים

קישורים
- מחול בישראל
- להקות מחול בישראל
- רקדנים, רקדניות
- סטודיו למחול

חיפוש באתר

מפת האתר

נעה דר והרקדנים שותפים ליצירת שפת תנוחה ומחול ייחודית, הזוכה לתשבחות ותורמת רבות למחול הישראלי.