לימודי ריקוד

לימודי מחול - מידע על בתי ספר וסדנאות ריקודים

ריקודים, לימודי מחול, בתי ספר לריקוד וכל מה שחשוב לדעת...

מחול הנו תחום אומנותי, בו מבטא הרקדן רעיונות שונים באמצעות תנועה וקצב. לרוב משתמשים במילה "מחול", כאשר מתייחסים לריקוד מקצועי, אומנותי ותיאטרלי ולא "סתם" ריקוד. למחול מעמד של כבוד רב בין מקצועות אומנויות הבמה השונים ומעבר לשיעורי ההכנה ל"נולד לרקוד" קיימים היום לימודי מחול מקצועיים ואף לימודי תואר.

כמו תחומי לימודים רבים, גם לימודי מחול, אינם מיועדים רק למי שמעוניין להתקבל לאחת להקות המחול בישראל, אלא גם למי שתחום אומנות זה קוסם לו והוא מעוניין לעסוק בו בהוראה, יצירה (כוריאוגרפיה) ועוד. לימודי מחול מתקיימים באוניברסיטאות, מכללות, אקדמיות ובתי ספר למחול.  

איפה ללמוד לרקוד?

קיים מגוון מסלולי לימודי ריקוד לתואר ראשון, כמו תואר ראשון במחול ותעודת הוראה במחול מודרני ובלט קלאסי, תואר ראשון במחול לצד תעודת הוראה בתנועה, או תואר ראשון במחול ותנועה ועוד.  

לימודי התואר לרוב ישלבו לימודים עיוניים, שיקנו ידע רחב בתולדות המחול והתפתחותו, סגנונות המחול השונים, תרבות המחול ותפקידיו החברתיים, אימפרוביזציה, פיזיולוגיה, תורת הכושר הגופני, תזונה, הוראה ועוד, בשילוב פרקטיקה במחול ויצירה כוריאוגרפית.

בוגרי התואר יוכלו להשתלם במקצועות השונים, בהם הוראה בתחום המחול, כוריאוגרפיה, ריפוי בתנועה, ריקוד מקצועי ועוד.  

לימודי מחול – רקדנים, כוריאוגרפים, מורים למחול

מרבית הרקדנים המקצועיים מתחילים ללמוד מחול בגיל מעוד צעיר, עוד בהיותם ילדים. בלי שום קשר ליכולותיהם הביצועיות, לימודי מחול לתעודת הוראה, הסמכה, או תואר – יועילו לקריירה של רקדן בשלבים שונים. בייחוד, אם בשלב מתקדם יותר של הקריירה, ירצה ללמד מחול, או לפתוח בית ספר למחול.  

בכדי להיות כוריאוגרף מוצלח, חלום שאוחז ברקדנים רבים, בייחוד בשלבים מתקדמים של הקריירה, חייב אדם להבין ולהיות ער לדקויות בנפש האדם. עליו להבחין במחוות הכי קטנות ולדעת להעתיק אותן לתנועה ולשלבן ביצירתו.  

בכל המקרים הללו, לימודי מחול, יספקו לכם את הכלים הטכניים שידרשו לכם בכדי להביע את עצמכם וליצור. לעיתים לא דיי ברצון העז ובדחף לעשות זאת.

מידע על בתי ספר למחול, שיעורי ריקוד ועוד:
מאמרים אחרונים

קישורים
- מחול

חיפוש באתר

בת שבע | מחול | להקות מחול | ריקוד | רקדנים | סלסה | מפת האתר

גולשים מחפשים: איפה לומדים לרקוד, נולד לרקוד, בית ספר, סדנאות ריקודים